Skip to main content

Twoja firma odnotowuje rekordowe plany rekrutacyjne, a do efektywnego skalowania swojego biznesu i realizacji zyskownych projektów potrzebujesz poszerzyć swoją kadrę pracowniczą o nowe, wysoce wykwalifikowane talenty? Jednocześnie podejmowane wysiłki w celu zarekrutowania odpowiednich osób okazują się czasochłonne, kosztowne i – co najgorsze – wciąż bezskuteczne? Tak coraz częściej wygląda rzeczywistość wielu przedsiębiorstw działających w dynamicznie rozwijających się branżach takich jak IT. Kapitał ludzki to najważniejszy zasób i wartość każdej firmy, jednak pozyskanie wartościowych kandydatów do pracy jest bez wątpienia wymagającym zadaniem. W jaki sposób można zatem usprawnić procesy rekrutacyjne w firmie i zwiększyć ich skuteczność? Szansą na osiągnięcie tego celu jest współpraca z profesjonalną firmą rekrutacyjną IT. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania!

Firma rekrutacyjna IT Wrocław – Profesjonalne usługi rekruterskie

Aby proces rekrutacyjny był skuteczny i pozwalał szybko uzupełnić braki kompetencyjne i pokryć puste wakaty w firmie, wymaga dokładnego przemyślenia oraz skrupulatnego zaplanowania. Strategiczne podejście do tematu rekrutacji to z kolei coś, co w ciągu swojej długoletniej działalności doprowadziliśmy w KZ INSPIRE do perfekcji, doskonaląc znane metody rekrutacyjne i wypracowując autorskie techniki pozyskiwania najlepszych talentów na rynku. 

Nasze doświadczenie podpowiada nam, że kluczem do sukcesu jest nie tylko fachowa wiedza z zakresu HR, ale również szeroka znajomość branży, w której działają poszczególne firmy i poszukiwani przez nią kandydaci, a także rozległa wiedza rynkowa. Właśnie dlatego w KZ Inspire nieustannie dążymy do szlifowania naszych umiejętności, będąc ukierunkowanymi na wymagającą branżę nowych technologii. Dzięki wąskiej specjalizacji w IT mamy bowiem szansę w niepomiernie wyższym stopniu skoncentrować się na specyfice tego sektora usług. Wszystko po to, by jeszcze lepiej rozumieć zarówno wymagania przedstawicieli rozmaitych firm technologicznych, jak i oczekiwania najbardziej pożądanych kandydatów, dla których chcemy być pełnoprawnym partnerem do rozmowy.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się oddać swoje procesy rekrutacyjne w ręce naszych specjalistów, mogą zatem liczyć nie tylko na sprawne działanie i szybkie pozyskanie wartościowych CV, ale również na profesjonalne doradztwo w temacie szeroko pojętej branży IT. Potrzebujesz informacji na temat aktualnych możliwości projektowych i obowiązujących stawek? A może zastanawiasz się, jakie są obecnie najbardziej pożądane kompetencje? Odpowiedź na te i inne pytania z pewnością udzielą Ci doświadczeni eksperci KZ INSPIRE! 

Nieszablonowe rozwiązania firm rekrutacyjnych IT

Należy jasno powiedzieć, że tradycyjne metody i narzędzia rekrutacyjne już od kilku lat okazują się nieefektywne – dotyczy to szczególnie branży IT, gdzie pozyskanie odpowiedniego kandydata okazuje się niekiedy prawdziwym wyzwaniem. W momencie, gdy na rynku panuje deficyt specjalistów, publikowanie naprędce zredagowanych ogłoszeń na popularnych job boardach, których treść przepełniona jest utartymi i zbyt ogólnymi sformułowaniami, z pewnością nie okaże się ani godne uwagi, ani tym bardziej zachęcające dla doświadczonego kandydata o wysokich kompetencjach. 

Aby pozyskać wykwalifikowanego specjalistę, pracodawca musi więc wykazać się nieco większą inicjatywą. W jaki sposób jednak tego dokonać bez profesjonalnego wsparcia ze strony profesjonalnej agencji rekrutacyjnej IT, wrzucając prowadzenie procesu rekrutacyjnego jedynie pomiędzy inne ważniejsze obowiązki służbowe? Zadanie to wydaje się wówczas być z góry spisane na niepowodzenie. Z tego powodu w  zespole KZ INSPIRE zrzeszamy prawdziwych ekspertów do spraw rekrutacji, dla których praca stanowi jednocześnie największą życiową pasję. Naszą najwyższą ideą, jaką kierujemy się w trakcie codziennych obowiązków, jest przede wszystkim inspirowanie naszych Partnerów do zmian, proponowanie im nowatorskich rozwiązań i nieoczywistych sposobów na skuteczne osiąganie założonych celów biznesowych. Dzięki autorskiemu systemowi do rekrutacji udaje nam się szybko wypracowywać oczekiwane rezultaty.

Firma rekrutacyjna IT, a oszczędność czasu

Rekrutacja specjalistów z branży IT to wieloetapowy i skomplikowany proces, który uruchamia cały łańcuch czasochłonnych czynności. Kolejne etapy procesy rekrutacyjnego w IT wymagają zaangażowania odpowiednich zasobów, co może okazać się kłopotliwe, jeśli firma nie dysponuje wewnętrznym, rozbudowanym działem HR. W takiej sytuacji oddelegowanie zadań związanych z procesem rekrutacyjnym w ręce zewnętrznego rekrutera IT jest gwarancją szybkiego pozyskania wartościowych kandydatów i znacznego skrócenia czasu potrzebnego na to przedsięwzięcie. Profesjonalna firma rekrutacyjna zapewni Ci bowiem pełne wsparcie na każdym etapie rekrutacji. Rekruterzy IT mają doświadczenie w tym zakresie i posiadają siatkę sprawdzonych kontaktów, co zdecydowanie skraca czas szukania potencjalnych pracowników. 

W KZ INSPIRE zawsze mamy to na uwadze i podczas każdego zlecenia stawiamy przede wszystkim na budowanie długofalowych relacji zarówno z naszymi Partnerami, jak i poszczególnymi kandydatami. Jako agencja rekrutacyjna IT obecna na rynku od niemal dekady pozostajemy w bezpośrednim kontakcie z firmami technologicznymi, co sprawia, że mamy aktualne rozeznanie w sytuacji rynkowej i możemy stale poszerzać naszą sieć wartościowych poleceń. 

Zewnętrzna rekrutacja IT – kto na tym skorzysta?

Współpraca z zewnętrzną firmą rekrutacyjną to szereg korzyści, z których najważniejsze okazuje się znaczne zredukowanie czasu trwania rekrutacji. Należy bowiem pamiętać, że konkurencja, zwłaszcza na rynku IT, jest ogromna, a potrzebę posiadania profesjonalnego zaplecza technologicznego wewnątrz swojej organizacji coraz wyraźniej dostrzegają już nawet niewielkie biznesy. Jednocześnie rynkiem nowych technologii wciąż rządzą pracownicy, a najnowsze prognozy nie zapowiadają szybkich zmian w tym zakresie. Rozmaici właściciele firm, którzy chcą poszerzyć swój zespół o wykwalifikowanych specjalistów IT i utrzymać tym samym swoją przewagę konkurencyjną, powinni zatem ze szczególną troską podejść do zagadnienia rekrutacji. Profesjonalna firma rekrutacyjna taka jak KZ INSPIRE jawi się w tym przypadku jako wysoce opłacalna inwestycja. Oddając zadania związane z rekrutacją IT w ręce doświadczonych specjalistów z zewnętrznej firmy, możesz skupić się na celach strategicznych firmy i jej rozwoju, a swoich pracowników odciążyć w codziennych obowiązkach 

Warto dodać, że rekrutacja to także ważna część employer brandingu, który z roku na rok ma coraz donioślejsze znaczenie. W KZ INSPIRE doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego podczas każdej współpracy z dużą uwagą dbamy również o wizerunek poszczególnych pracodawców i sposób postrzegania ich organizacji przez potencjalnych kandydatów. Ze swojej strony gwarantujemy przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego zgodnie z najlepszymi praktykami i na najwyższym światowym poziomie, który zapewni Twojej firmie pozytywny candidate experience wśród potencjalnych pracowników.

CEO w firmie KZ Inspire
Kasia Zybała