Recruitment Process Outsourcing

Rekrutacja IT w modelu RPO to odpowiedź na palące potrzeby kadrowe firm. W przypadku konieczności szybkiego pozyskania specjalistów o konkretnych kompetencjach wybór RPO okazuje się jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań, a doświadczony rekruter IT zjawia się w firmie tak szybko, jak to tylko możliwe. Outsourcing rekrutacji to jedna z naczelnych specjalności KZ Inspire – sprawdź nasze podejście i dowiedz się, w jaki sposób wypracowujemy nieprzeciętne efekty naszych Partnerów! 

RPO – co to?

Recruitment Process Outsourcing to szeroko znany pod skrótem RPO model outsourcingu rekrutacji, który polega na okresowym oddelegowaniu wszystkich lub wybranych procesów rekrutacyjnych w ręce doświadczonych specjalistów HR. Pośrednictwo profesjonalnej agencji rekrutacyjnej specjalizującej się w danej branży nie tylko znacząco przyśpiesza przebieg procesu rekrutacyjnego, podnosząc jego efektywność, ale okazuje się wysoce opłacalnym rozwiązaniem również pod względem finansowym. Współpraca z KZ Inspire w modelu RPO jest bowiem rozliczana według wcześniej ustalonej miesięcznej stawki, która pozostaje niezmienna niezależnie od liczby pozyskanych przez rekrutera i ostatecznie zatrudnionych pracowników.

Na wybór RPO decydują się przede wszystkim właściciele firm, którzy są w trakcie skalowania swojego biznesu, potrzebują w krótkim czasie powiększyć zespół i w związku z tym lawinowo zwiększają liczbę otwartych procesów rekrutacyjnych w swojej organizacji. Należy bowiem pamiętać, że rekrutacja, szczególnie w branży IT, to wieloetapowe i czasochłonne przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania odpowiednich zasobów. Jeśli firma nie posiada zaś rozbudowanego działu HR w swojej strukturze lub jego możliwości są bardzo ograniczone, wówczas wsparcie zewnętrznych specjalistów od rekrutacji okazuje się wprost nieocenione. 

Zarządzanie tak skomplikowanym procesem bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i zasobów może skutkować niską lub nawet znikomą skutecznością rekrutacji, stratą czasu, pieniędzy i tym samym narastającą frustracją. Współpraca z agencją rekrutacyjną KZ Inspire gwarantuje natomiast efektywne przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego z zachowaniem najwyższych standardów oraz szybkie pozyskanie pożądanych talentów.

RPO IT – nasza specjalność 

KZ INSPIRE to agencja rekrutacyjna IT, która od niespełna 10 lat prężnie pracuje na sukces zarówno polskich, jak i zagranicznych firm technologicznych, pozyskując dla nich każdego dnia najlepsze talenty. Specjalizujemy się w branży IT, a w ciągu naszej działalności poznaliśmy specyfikę tego sektora niemal od podszewki. Nigdy nie zwalniamy jednak tempa, a nasi rekruterzy wciąż rozwijają swoje kompetencje, aktualizują i poszerzają wiedzę oraz nieustannie poszukują innowacyjnych sposobów na skuteczne pozyskiwanie najbardziej pożądanych specjalistów IT. 

Rozpoczynając współpracę z KZ Inspire w modelu RPO, nasi Partnerzy mogą mieć pewność, że otrzymają kompleksowe wsparcie wykwalifikowanego rekrutera, który – dzięki zdobytemu doświadczeniu i szerokiemu rozeznaniu w branży IT – będzie mógł już od pierwszego dnia zaangażować się w ich projekty. Nasz zespół tworzą bowiem profesjonaliści, którzy od lat zgłębiają tajniki branży nowych technologii. W KZ Inspire mamy aktualną wiedzę na temat ogólnej kondycji rynku, możliwości projektowych, obowiązujących stawek czy najnowszych technologii. Dzięki temu możemy być wartościowym partnerem dla Twojego biznesu.

Skorzystanie z usług RPO oferowanych przez KZ Inspire to ponadto możliwość szybkiego startu współpracy i błyskawicznego rozpoczęcia procesu rekrutacyjnego. Nasi eksperci potrzebują naprawdę krótkiego okresu wdrożenia po to, by lepiej poznać oczekiwania danej firmy. Jesteśmy jednak wyspecjalizowanym zespołem, który nie wymaga dodatkowych szkoleń z zakresu rynku czy narzędzi rekrutacyjnych. Posiadamy własny system rekrutacji i sprawdzone metody na aktywizacje najlepszych kandydatów. Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz tym samym dostęp do profesjonalnej kadry rekruterów IT, którzy mogą być dla Twojej firmy nie tylko wsparciem w poszukiwaniu pracowników, ale także konsultantem w tematach szeroko pojętego rynku nowych technologii.

Współpraca w modelu RPO - KZ Inspire

Outsourcing rekrutacji – jak pracujemy? 

Firmy, które zdecydują się współpracować z nami w modelu RPO, zyskają kompleksowe wsparcie na każdym etapie rekrutacji. Nasz profesjonalny rekruter IT pozostaje do dyspozycji Klienta, zajmując się aktywnym poszukiwaniem wartościowych kandydatów i odpowiadając za cały proces rekrutacyjny. 

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy własny system ATS, do którego możemy nadać dostęp również naszym Partnerom tak, aby mogli swobodnie śledzić bieżące postępy w prowadzonej przez nas rekrutacji. W KZ Inspire kładziemy szczególny nacisk na transparentność podejmowanych przez nas działań, klarowne zasady współpracy i jasną komunikację na każdym etapie współpracy. Nasi rekruterzy IT mają dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, serwisów branżowych czy popularnych job boardów, dzięki czemu nasi Partnerzy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów poza ustalonym na początku miesięcznym abonamentem.

Wysoka skuteczność agencji rekrutacyjnej KZ Inspire to wynik wieloletniego doświadczenia i nieszablonowego, kreatywnego podejścia do prowadzenia procesów rekrutacyjnych. Nasi wykwalifikowani rekruterzy IT wypracowali w ciągu lat potężną sieć wartościowych poleceń i zbudowali bazę cenionych kandydatów z branży nowych technologii. To sprawia, że jesteśmy w stanie szybko i skutecznie docierać do najlepszych talentów, które mogą wzmocnić właśnie Twój zespół.  

Wybór RPO? Doradzimy Ci!

Rekrutacja w modelu RPO sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, gdy wsparcie doświadczonego rekrutera jest potrzebne natychmiast, a firmie zależy na pozyskaniu odpowiednich pracowników w możliwie najkrótszym czasie. Ta forma współpracy z agencją rekrutacyjną pozwala bowiem na sprawny start całego procesu, ponieważ doświadczeni specjaliści HR mają już cały niezbędny know-how i dostęp do bazy wartościowych kandydatów na różnorodne stanowiska programistyczne. Dzięki temu nie potrzebują zbyt długiego czasu na wdrożenie: po ustaleniu dokładnego zakresu współpracy oraz potrzeb i wymagań firmy są gotowi rozpocząć pracę. 

Współpraca w modelu RPO nie wymaga zatem zbyt dużego zaangażowania ze strony Klienta. Rekruterzy KZ INSPIRE wykazują się dużą samodzielnością podczas realizacji projektu rekrutacyjnego, dbając jednocześnie o wysoki standard prowadzonej rekrutacji i kreowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach potencjalnych przyszłych pracowników.

Jeśli masz wątpliwości, czy model RPO będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy, napisz do nas – wspólnie ustalimy najkorzystniejszą strategię dla Twojego biznesu.

Oferujemy outsourcing procesów rekrutacji w branży IT 

Outsourcing rekrutacji w branży IT jawi się jako rozsądna i wysoce opłacalna alternatywa dla innych modeli rekrutacji przede wszystkim dlatego, że rekruter dedykowany konkretnej firmie ma szansę niepomiernie lepiej zidentyfikować jej indywidualne potrzeby i oczekiwania. Wybór RPO sprawia, że nasz specjalista HR staje się na określony czas częścią Twojego zespołu, dzięki czemu może działać zdecydowanie sprawniej i skuteczniej.

 

Zatrudnienie rekrutera IT w modelu RPO to gwarancja efektywnej rekrutacji i dostarczenia godnych uwagi CV. Jeśli potrzebujesz szybko zasilić swój zespół o wysoce wyspecjalizowanych pracowników HR, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nasze doświadczenie pokazuje, że szybkość działania to niezwykle istotny czynnik w branży IT, dlatego terminowość to coś, czego w naszej agencji bezwzględnie przestrzegamy przy każdym realizowanym projekcie rekrutacyjnym. Posiadamy rozwiniętą siatkę kontaktów i dostęp do wewnętrznej bazy kandydatów, a skuteczność naszych działań poparta jest mnóstwem z sukcesem zakończonych rekrutacji. 

Wysokie standardy elastycznych usług indywidualnych 

Eksperci KZ IINSPIRE skutecznie wesprą wewnętrzne zasoby Twojej firmy, zwinnie dostosowując się do zmian zachodzących w Twoim biznesie. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że środowisko programistyczne jest bardzo dynamiczne, a w związku z tym potrzeby rozmaitych firm technologicznych również często ulegają modyfikacji. 

Właśnie z tego powodu jako doświadczona agencja rekrutacyjna specjalizująca się w branży IT umożliwiamy łatwą skalowalność w przypadku rosnących potrzeb naszych Partnerów. Jeśli zatem w Twojej organizacji dostrzeżono zwiększone zapotrzebowanie na nowych specjalistów IT, możemy w dowolnym momencie rozszerzyć nasz zespół RPO, by jeszcze szybciej pozyskać dla Ciebie najlepsze talenty. Taką samą możliwość otrzymujesz także w sytuacji, gdy Twoje potrzeby rekrutacyjne się zmniejszą. Oferujemy pełną elastyczność zarówno w zakresie godzin współpracy z rekruterem, jak i liczby obsługiwanych projektów rekrutacyjnych. W przypadku, gdy potrzebujesz intensywnych działań, możesz wynająć naszego rekrutera IT na etat w pełnym wymiarze godzin. 

Jesteśmy otwarci również na różne, niestandardowe metody pozyskiwania talentów IT. W KZ Inspire do każdego procesu rekrutacyjnego podchodzimy w sposób priorytetowy, stawiając na kreatywne sposoby docierania do potencjalnych pracowników. Świeże spojrzenie, oryginalność, umiejętność wychodzenia z inicjatywą – to wszystko doskonale opisuje zespół KZ INSPIRE.

Jesteś zainteresowany usługą RPO? Zapytaj nas o ofertę.

    Natalia Latawiec – Junior Recruiter IT - KZ Inspire