Skip to main content

Outsourcing programistów

W dobie dynamicznie postępującej digitalizacji można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że innowacyjne technologie i nowoczesne rozwiązania cyfrowe wprost zawładnęły współczesnym biznesem, który wykorzystuje najnowsze dobrodziejstwa Internetu na niespotykaną dotąd skalę. Ze wzmożonym zainteresowaniem produktami cyfrowymi nierozerwalnie wiąże się rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy firma nie dysponuje wystarczającym zapleczem technologicznym wewnątrz swojej organizacji, a mimo to chce realizować ciekawe projekty i utrzymać przewagę konkurencyjną na trudnym rynku IT? Skutecznym rozwiązaniem okazuje się właśnie outsourcing programistów.

specjaliści IT pracujący przy biurku

Outsourcing programistów – nasze rozwiązania

Outsourcing IT to usługa polegająca na wynajmie na określony czas specjalistów IT o zdywersyfikowanych kompetencjach i doświadczeniu w różnych dziedzinach wytwarzania oprogramowania. Z tej formy współpracy chętnie korzystają rozmaite firmy technologiczne o różnej wielkości, które do realizacji swoich projektów potrzebują wsparcia sprawdzonych i odpowiednio wykwalifikowanych ekspertów z branży IT. 

Jako KZ INSPIRE z sukcesem działamy w środowisku programistycznym już od niemal dekady. Dzięki temu udało nam się zgłębić tajniki tej branży, poznając jej specyfikę, wymagania, a także najczęstsze problemy, z którymi boryka się wiele firm działających w sektorze usług IT. Jednym z najważniejszych spośród nich okazuje się utrzymujący się już od pewnego czasu deficyt wysoko wykwalifikowanych, biegłych w najnowszych technologiach specjalistów, których samodzielne pozyskanie jawi się dziś jako nie lada wyzwanie. 

W trakcie naszej działalności zdążyliśmy wypracować sobie pewną pozycję na rynku IT, dzięki czemu mamy szeroką sieć wartościowych kontaktów i łatwy dostęp do wykwalifikowanych specjalistów z tej branży. Otrzymałeś propozycję wyjątkowo lukratywnego projektu, ale nie dysponujesz odpowiednimi zasobami wewnątrz Twojej firmy do jego efektywnej realizacji? A może Twoi developerzy rozpoczęli już prace projektowe, jednak w trakcie zauważyli ryzyko niedotrzymania ustalonych terminów? Niezależnie od Twojego powodu – w każdym przypadku możemy pomóc Ci szybko zasilić Twój zespół o konkretnych specjalistów.

Outsourcing programistyczny zespołów IT

Dzięki bogatemu doświadczeniu w rekrutacji dla branży nowych technologii wiemy, że projekty IT cechują się dużą złożonością, a ich efektywna realizacja wymaga współpracy wielu specjalistów. Wobec tego oferujemy naszym Partnerom usługę outsourcingu całych zespołów IT. 

Przedstaw nam swoje potrzeby i specyfikę projektową planowanego przedsięwzięcia, a eksperci KZ INSPIRE w krótkim czasie skompletują dla Ciebie wykwalifikowany zespół projektowy o kompetencjach niezbędnych do satysfakcjonującej realizacji Twojego zlecenia. Jednocześnie oddelegowując projekt w ręce zewnętrznych specjalistów, nie musisz martwić się, że stracisz kontrolę nad swoim przedsięwzięciem. Zawsze stawiamy bowiem na transparentność działań, jasne zasady współpracy i dobrą komunikację, dlatego możesz mieć pewność, że zachowasz decyzyjność na każdym etapie realizacji projektu i otrzymasz dokładne raporty z dokonanych w nim postępów.

biuro firmy KZ Inspire

Outsourcing programistów do rozbudowanych projektów

Być może Twój projekt jest na tyle rozbudowany, że potrzebujesz zarówno frontend, jak i backend developerów, a także innych specjalistów z szeroko pojętej branży IT. Właśnie z tego powodu tak ważny jest dla nas wszechstronny zespół projektowy, który będzie w stanie efektywnie pracować z wykorzystaniem szerokiego stacku technologicznego, nie ograniczając się wyłącznie do kilku wybranych narzędzi czy platform. Organizując zaplecze technologiczne dla naszych Partnerów, każdorazowo dbamy więc o to, by pozyskani specjaliści byli odpowiednio wykwalifikowani i mogli z sukcesem obsługiwać nawet najbardziej wymagające projekty IT.

W KZ INSPIRE każdą współpracę rozpoczynamy wnikliwą analizą indywidualnych potrzeb naszych Partnerów, ich kluczowych celów biznesowych oraz specyfiki ich projektów. Takie działanie pozwala nam trafniej dopasować profil kandydata do wymagań danego przedsięwzięcia i precyzyjniej określić zakres współpracy w ramach outsourcingu IT.

Body leasing IT – czy warto? 

Ideą body leasingu IT, podobnie jak outsourcingu specjalistów IT, jest wynajem na określony czas pracowników o konkretnych kompetencjach z obszaru wytwarzania oprogramowania. To, na które rozwiązanie warto się zdecydować, zależy od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb każdej firmy. Jeśli jako przedsiębiorstwo posiadasz już pewne zaplecze technologiczne wewnątrz swojej organizacji i potrzebujesz jedynie wzmocnić swój zespół o specjalistów biegłych w konkretnych technologiach, usługa body leasingu IT będzie dla Ciebie godnym rozważenia rozwiązaniem. 

Natomiast w sytuacji, gdy potrzebujesz bardziej kompleksowej pomocy ze strony wykwalifikowanych specjalistów IT, warto pomyśleć o outsourcingu IT. Eksperci KZ INSPIRE zasilą szeregi Twojej firmy wykwalifikowanymi ekspertami z branży, którzy przeprowadzą Cię krok po kroku przez poszczególne etapy projektu: od stworzenia jego specyfikacji, przez zaplanowanie niezbędnej architektury, aż do testów i implementacji gotowego rozwiązania. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą Ci najkorzystniejszą z punktu widzenia Twojego biznesu strategię.

Outsourcing programistów – pomagamy w budowaniu efektywnych zespołów projektowych 

W KZ INSPIRE mamy dostęp do najlepszych talentów z szeroko pojętej branży IT. Z sukcesem zrealizowaliśmy już szereg projektów, rekomendując naszym Partnerom wysokiej klasy specjalistów, w tym m.in.:

Developerów Java, .NET, PHP, JavaScript, Node.js, React czy Angular

Architektów Systemowych

Analityków Biznesowych i Systemowych

Project Managerów

Projektantów UX/UI

Product Managerów

Testerów Automatyzujących

Testerów Manualnych

Administratorów Baz Danych

Administratorów Systemowych

Data Inżynierów

Devops Inżynierów

Dostarczamy usługi najlepszych specjalistów IT na wyłączność 

Doskonale wiemy, że w dynamicznie zmieniającej się branży IT nie ma czasu na zwłokę, a każde opóźnienie wynikające np. z braków kompetencyjnych w zespole może skutkować utratą szansy na zyskowny projekt. Dlatego właśnie w KZ Inspire wciąż udoskonalamy nasze usługi po to, by działać jeszcze sprawniej i skuteczniej. Podejmując z nami współpracę w zakresie outsourcingu IT, możesz mieć pewność, że Twoje zlecenie zostanie wykonane w ustalonym terminie, a Ty zyskasz możliwość szybkiego startu prac projektowych. 

Zalety outsourcingu programistów 

Outsourcing specjalistów IT to skuteczny sposób na redukcję czasu i kosztów w firmie. Właściciele poszczególnych przedsiębiorstw, którzy zdecydują się na wynajem zewnętrznych pracowników, uwalniają się bowiem od konieczności poświęcania czasu i funduszy na kilkuetapowy proces rekrutacyjny. Tworzenie nowego miejsca pracy na potrzeby danego projektu okazuje się w wielu przypadkach relatywnie mało opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ uruchamia cały łańcuch wymagających i generujących dodatkowe koszty działań. Dzięki outsourcingowi IT firmy nie muszą również inwestować w późniejsze szkolenia nowych członków zespołu ani ponosić kosztów z tytułu utworzenia nowego stanowiska pracy i utrzymania pracownika etatowego. Rozwiązanie to pozwala zatem na sporą oszczędność. 

Decydując się na outsourcing IT, możesz liczyć ponadto na dużą elastyczność działań. W agencji rekrutacyjnej IT KZ INSPIRE podejmujemy się zarówno krótko-, jak i długoterminowych kontraktów. Nie ma dla nas również znaczenia to, czy potrzebujesz specjalistów w swoim biurze, czy jedynie w formie zdalnej. Co więcej, możesz skorzystać z naszych usług outsourcingowych na każdym etapie Twojego przedsięwzięcia. Bez względu na to, czy jesteś dopiero w fazie planowania koncepcyjnego, czy może Twój projekt jest już w trakcie realizacji – w każdym przypadku udzielimy Ci kompleksowego wsparcia.

Komu najbardziej opłaca się outsourcing programistów?

Oustourcing programistów jest usługą z której najczęsciej korzystają firmy technologiczne, które potrzebują wsparcia programistycznego na określony czas.

Jak wygląda proces outsourcingu specjalistów IT?

Po podpisaniu umowy nasz specjalista IT trafia do zespołu klienta i pracuje razem z jego zespołem. Praca może być w biurze klienta lub zdalnie.

Outsourcing programistów vs body leasing - czym się różnią?

W przypadku outsourcingu programistów najczęsciej mówimy o budowaniu całego zespołu którym zarządza PM z KZ INSPIRE. Body leasing to wypożyczenie specjalisty na określony czas po ustalonej stawce godzinowej.

Jesteś zainteresowany usługą Oustourcingu Specjalistów IT? Zapytaj nas o ofertę.

    Katarzyna Zybała – CEO, Founder, Mentor i Konsultant Kariery - KZ Inspire