Skip to main content

Rekrutacja IT we Wrocławiu – pomożemy Ci znaleźć specjalistów IT do Twojego projektu!

 

Katarzyna Zybała CEO KZ INSPIRE - Rekrutacja IT - Rekrutacja programistów

Doświadczeni specjaliści IT zajmują dziś bardzo mocną pozycję na rynku, a zapotrzebowanie na profesjonalne zaplecze technologiczne jest obecnie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Rekrutacja IT, czyli programistów i innych specjalistów z branży, staje się tym samym coraz większym wyzwaniem zarówno dla dużych firm o ugruntowanej pozycji rynkowej i pokaźnym budżecie na HR, jak i mniejszych przedsiębiorstw, którym zależy jednak na utrzymaniu przewagi konkurencyjnej. Tworzymy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania na skuteczne zdobycie najlepszych specjalistów z tej branży – sprawdź, jak to robią eksperci KZ INSPIRE

Rekrutacja programistów – skuteczne działania w branży IT

Rekrutacja programistów i innych specjalistów IT to flagowa specjalność KZ INSPIRE. Nasz wykwalifikowany zespół ekspertów zajmuje się pozyskiwaniem najlepszych i najbardziej rozchwytywanych talentów z dziedziny wytwarzania oprogramowania, mając na swoim koncie imponującą liczbę pomyślnie zrealizowanych projektów rekrutacyjnych. Dzięki wąskiej specjalizacji w branży nowych technologii zdobyliśmy bogate doświadczenie i rozległą wiedzę na temat szeroko pojętego rynku IT. To sprawia, że od lat efektywnie współtworzymy sukces polskich, a także zagranicznych firm technologicznych.

Na wysoką skuteczność zespołu KZ INSPIRE składa się bardzo dobra znajomość branży IT, która w połączeniu z ekspercką wiedzą z zakresu HR i wieloletnim doświadczeniem w tym obszarze sprawia, że udaje nam się każdego dnia wypracowywać nieprzeciętne wyniki. Nasi specjaliści wyróżniają się szerokim rozeznaniem w branży nowych technologii, aktualnych możliwościach projektowych, pożądanych kompetencjach, a także najnowszych narzędziach i nowinkach technologicznych. Dobrze rozumiemy potrzeby oraz oczekiwania zarówno firm IT, jak i poszczególnych specjalistów poszukujących zatrudnienia w tej branży i potrafimy z sukcesem wychodzić im naprzeciw.

KZ INSPIRE to pewny partner dla Twojego biznesu i pełnoprawny rozmówca dla specjalistów IT – mamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam merytorycznie i interesująco rozmawiać o projektach IT, przekonując do współpracy każdego wartościowego kandydata.

W KZ INSPIRE rekrutujemy specjalistów z szeroko pojętej branży IT. Do tej pory realizowaliśmy projekty rekrutacyjne między innymi na stanowiska:

Inżynier testów manualnych i automatyzujących

Programista Java, .NET, React, Angular, Python, PHP, IBM BPM, Guidewire

Project Manager, Produkt Manager

Specjaliści SAP, Microsoft Dynamics

cztery kobiety czytające dokument - proces rekrutacji w branży IT

Czym charakteryzuje się proces rekrutacji IT?

Rekrutacja specjalistów IT, zwłaszcza tych doświadczonych i biegłych w najnowszych technologiach, właściwie z roku na rok staje się coraz trudniejszym zadaniem. Jednocześnie wyraźnie zwiększa się zapotrzebowanie na profesjonalne zaplecze technologiczne. Konieczność posiadania w swoim zespole wykwalifikowanych programistów coraz wyraźniej dostrzegają bowiem nie tylko najwięksi światowi giganci, ale także nieco mniejsze, lokalne firmy. W branży IT już od dłuższego czasu dominuje jednak rynek pracownika, a pozyskanie najlepszych talentów jawi się jako nie lada wyzwanie. Rekrutacja programistów bez rozwiniętego działu HR i rozmyślnie zaplanowanego procesu rekrutacyjnego okazuje się niemal niemożliwa, a z pewnością kosztowniejsza i dużo bardziej czasochłonna.

Warto przy tym zaznaczyć, że skuteczna rekrutacja do IT to najczęściej skomplikowane i wieloetapowe przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania odpowiednich zasobów. Oznacza to, że nie sposób przeprowadzić skutecznego procesu rekrutacyjnego, umieszczając go pomiędzy innymi licznymi i bardziej naglącymi obowiązkami. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem okazuje się zatem oddelegowanie tego wymagającego zadania w ręce doświadczonych specjalistów takich jak agencja rekrutacyjna IT KZ INSPIRE

Rekrutacja IT we Wrocławiu – nasze niestandardowe metody rekrutacyjne

W trakcie naszej działalności wielokrotnie przekonaliśmy się, że indywidualne podejście do każdego projektu rekrutacyjnego, kreatywność i nieszablonowe myślenie bez kurczowego trzymania się utartych reguł i powszechnie znanych metod to prawdziwy klucz do sukcesu. W KZ INSPIRE wyznajemy wszystkie te wartości, a każdą współpracę traktujemy w sposób priorytetowy, gwarantując nowoczesne metody rekrutacji.

kobieta i mężczyzna w czarnych ubraniach siedzą przy biurku przed komputerem - Rekrutacja IT

Zdajemy sobie sprawę z tego, że doświadczeni programiści o wysokich kompetencjach bardzo rzadko aktywnie poszukują pracy. Częściej to rolą rekrutera jest przekonanie specjalisty IT do zmiany miejsca zatrudnienia i otwarcia się na nowe możliwości. Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukujesz kandydata na stanowisko w Twojej firmie, a powzięte dotychczas działania okazują się nieefektywne i nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, a jedynie zabierają Twój cenny czas? W KZ INSPIRE wypracowaliśmy autorskie rozwiązania, dzięki którym potrafimy skutecznie i szybko realizować nawet duże, skomplikowane i nietypowe projekty rekrutacyjne, nie bojąc się trudnych wyzwań. Chętnie porozmawiamy o tym, co możemy dla Ciebie zrobić, by wesprzeć rozwój Twojego biznesu!

Skuteczna rekrutacja IT – czyli jaka?

Dzięki temu, że specjalizujemy się w branży nowych technologii, doskonale znamy specyfikę projektów IT i wiemy, że czas odgrywa w nich szczególną rolę. Dlatego podejmując się współpracy z naszymi Partnerami, zawsze mamy na uwadze fakt, że szybkie pozyskanie odpowiedniego kandydata może okazać się jedyną szansą na zrealizowanie przez nich lukratywnego projektu.

W KZ INSPIRE podchodzimy w sposób rzetelny i odpowiedzialny do każdego zleconego nam projektu rekrutacyjnego. Gwarantujemy ze swojej strony terminowość i szybkość działania. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie trafnie wyselekcjonować najbardziej wartościowych i w najwyższej mierze dopasowanych do oczekiwań firmy kandydatów oraz w krótkim czasie udanie zrealizować nawet najbardziej wymagające procesy rekrutacyjne.

Jak znaleźć kandydatów? Pomoc agencji w rekrutacji pracowników w branży IT

Wydaje się, że czasy kiedy rekrutacja programistów była łatwa odeszły bezpowrotnie. Dziś rekruter specjalizujący się w obszarze nowych technologii musi się solidnie natrudzić, aby pozyskać wartościowego kandydata, wykazując się przy tym nie tylko merytoryczną wiedzą czy znajomością branży, ale również kreatywnością, oryginalnością i nowoczesnym podejściem do rekrutacji w branży IT.

Coraz częściej okazuje się, że tradycyjny sposób poszukiwania potencjalnych pracowników IT poprzez publikowanie ogłoszeń pracy jest mało skuteczny – nawet w przypadku znanych i docenianych w środowisku programistycznym korporacji. Dzieje się tak właśnie dlatego, że wysoce wykwalifikowani specjaliści z tej branży są rozchwytywani i nie muszą samodzielnie odpowiadać na publikowane oferty. Dzisiejsze podejście do procesów rekrutacyjnych w branży IT wymaga zatem bardziej innowacyjnych metod i narzędzi.

pięć uśmiechniętych kobiet sprawdza dokumenty - rekrutacja IT we Wrocławiu

Eksperci KZ INSPIRE mają nowoczesne i sprawdzone strategie pozyskiwania najlepszych talentów IT. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy unikalny system rekrutacji IT, który pozwala nam w skuteczny sposób docierać do szerokiej bazy wartościowych CV. Aktywnie podchodzimy do procesów rekrutacyjnych, a wdrażane metody każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych wymagań naszych Partnerów, dbając jednocześnie o ich pozytywny wizerunek jako pracodawców.

Agencja rekrutacyjna IT KZ INSPIRE – na co stawiamy?

Jako KZ INSPIRE od lat stawiamy na partnerskie relacje zarówno z naszymi Klientami, jak i kandydatami. Priorytetem w naszej codziennej pracy jest dokładne poznanie potrzeb i indywidualnych wymagań każdej ze stron, które są dla nas kluczem do stworzenia najlepszej strategii działania i skutecznego osiągania założonych celów biznesowych.

Dzięki ścisłej współpracy z wieloma firmami IT udało nam się wypracować nowoczesne i niezawodne metody pozyskiwania talentów, które decydują o wysokiej jakości prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych. To, co nas dodatkowo wyróżnia, to śmiałość w wychodzeniu z inicjatywą, proponowaniu możliwych usprawnień i nieoczywistych rozwiązań. Dla ekspertów KZ INSPIRE nie ma bowiem rzeczy niemożliwych!

W naszej pracy kładziemy szczególny nacisk również na pielęgnowanie długofalowych relacji. Wciąż rozwijamy kulturę feedbacku poprzez udzielanie rzetelnej, merytorycznej informacji zwrotnej zarówno Klientom, jak i poszczególnym kandydatom na każdym etapie prowadzonej rekrutacji. Jasna komunikacja i transparentność działań to już nasz firmowy standard.

Rekrutujemy pracowników IT skutecznie – na stałe i do pojedynczych projektów

Oferujemy usługi rekrutacyjne dla firm z sektora IT, które maja problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników.  W KZ INSPIRE realizujemy projekty na stałe oraz do pojedynczych rekrutacji. Współpracujemy zarówno z spółkami z sektora IT, które potrzebują fachowców do programowania, jak i firmami, które potrzebują specjalistów do outsourcingu IT.

Jak wygląda rekrutacja w IT?

Poszukujemy najlepszych pracowników, którzy pasują do organizacji klienta i chcą razem z nim brać aktywny udział w rozwoju biznesu. Nasza strategia rekrutacyjna zaczyna się od dokładnej analizy procesów, poznania wartości jakie są istotne dla klienta, wsparcia biznesu i zaproponowania innowacyjnych metod rekrutacyjnych.

Ile trwa rekrutacja w branży IT?

Pierwsze CV kandydatów przedstawiamy w ciągu 2-3 dni od czasu rozpoczęcia rekrutacji. W przypadku niszowych rekrutacji jest to maksymalnie 14 dni.

Ile kosztuje rekrutacja programistów?

W modelu success fee rozliczamy się za sukces czyli wynagrodzenie, które płaci nam klient otrzymujemy w chwili rozpoczęcia pracy przez kandydata. Jest to procent wynagrodznia kadydata, ustalany każdorazowo w umowie

Czy rekruter IT musi posiadać wykształcenie programistyczne?

Rekruter IT powinien być partnerem do rozmowy dla rekrutowanych specjalistów z branży, ponieważ to zwiększa wiarygodność całej firmy. Z tego powodu eksperci HR specjalizujący się w IT muszą dysponować aktualną wiedzą na temat tego rynku, specyfiki i wymagań branży oraz najnowszych trendów, jednak nie potrzebują do tego udokumentowanego wykształcenia programistycznego. Dzięki wąskiej specjalizacji i ścisłej współpracy z firmami IT mają duże doświadczenie i szansę na nieustanne aktualizowanie i poszerzanie swojej wiedzy.

Ile trwa proces rekrutacyjny specjalistów IT?

Rekrutacja specjalistów IT jest jednym z najbardziej czasochłonnych zadań dla każdej agencji rekrutacyjnej. Standardowy proces rekrutacyjny w branży nowych technologii obejmuje bowiem kilka kluczowych etapów: od selekcji CV, przez pierwszą rozmowę ze specjalistą HR, a następnie weryfikację umiejętności technicznych kandydata, aż po moment podpisania umowy. Czas trwania rekrutacji jest zawsze uzależniony od potrzeb danej firmy. W KZ INSPIRE przedstawiamy zaś pierwszych kandydatów już w ciągu kilku dni od startu rekrutacji.

Jakie są jeszcze inne źródła sourcingowe przydatne podczas rekrutacji IT?

Aby pozyskać najlepsze talenty, rekruter IT musi wychodzić poza utarte schematy i znane strategie rekrutacyjne. Dziś nie wystarczy już tylko publikacja oferty pracy w znanych serwisach i job boardach oraz bierne oczekiwanie na licznie spływające CV. Rekruter powinien wychodzić z własną inicjatywą i być aktywny także na branżowych portalach oraz w najbardziej znaczącym dla biznesu serwisie społecznościowym, jakim jest LinkedIn. W KZ INSPIRE doradzamy również, w jaki sposób zadbać o employer branding firmy i dzięki temu wzmocnić jej pozycję na rynku IT, czyniąc atrakcyjniejszą i bardziej rozpoznawalną w oczach potencjalnych kandydatów.

Jesteś zainteresowany naszym wsparciem w rekrutacji IT? Zapytaj nas o ofertę.

    kobieta i mężczyzna w czarnych ubraniach pracują w biurze agencji rekrutacyjnej