Skip to main content

Twoja firma dynamicznie się rozwija, otwierasz kolejny oddział w nowym mieście, a wraz z rozszerzeniem działalności pojawiają się coraz większe potrzeby rekrutacyjne? A może otrzymałeś szansę na lukratywny projekt, do którego realizacji brakuje Ci jednak doświadczonych inżynierów biegłych w konkretnej technologii? W takich sytuacjach niewystarczająca liczba odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów IT w zespole przynosi wymierne straty finansowe dla firmy. Jednocześnie procesy rekrutacyjne w branży nowych technologii są często trudne, żmudne, a bez profesjonalnego wsparcia ekspertów HR często również nieefektywne. Co zatem zrobić, by zwiększyć skuteczność prowadzonych rekrutacji, nie tracąc szansy na zyskowne zlecenie? Kluczem do sukcesu okazuje się outsourcing rekrutacji i współpraca z agencją rekrutacyjną IT w modelu RPO! Czym się zajmuje taki rekruter? Jak wygląda wówczas proces rekrutacyjny? Z tego artykułu dowiesz się, jakie możliwości daje współpraca w ramach RPO!

Outsourcing rekrutacji w modelu RPO – najważniejsze informacje na początek

Model RPO (ang. Recruitment Process Outsourcing) w rekrutacjach dla branży IT to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich firm, które potrzebują w krótkim czasie uzupełnić swój zespół o konkretnych specjalistów. Tego rodzaju współpraca z profesjonalną agencją rekrutacyjną polega wówczas na oddelegowaniu na określony czas wszystkich lub tylko wybranej części procesów rekrutacyjnych w ręce zewnętrznych specjalistów, którzy posiadają cały niezbędny know-how do natychmiastowego rozpoczęcia prac. Podejmując się współpracy w ramach RPO w KZ INSPIRE, jesteśmy w stanie zacząć działania nad projektem rekrutacyjnym niemal z dnia na dzień. Nasz zespół tworzą bowiem doświadczeni rekruterzy IT, którzy posiadają świetne rozeznanie w branży, mają wypracowane sprawdzone metody pozyskiwania najlepszych talentów i dzięki temu nie potrzebują żadnych dodatkowych szkoleń ani czasochłonnego procesu wdrożeniowego. 

Outsourcing Procesów Rekrutacyjnych – najważniejsze modele

Jako doświadczona agencja rekrutacyjna IT z długą praktyką zawodową doskonale rozumiemy dynamikę branży nowych technologii. Z tego powodu naszym Partnerom oferujemy wiele możliwości w zakresie rekrutacji RPO. Podczas realizacji projektów rekrutacyjnych każdorazowo elastycznie dostosowujemy się do zmieniających się potrzeb współpracujących z nami firm, aby możliwie najlepiej spełniać ich indywidualne oczekiwania. Poniżej prezentujemy listę kilku najważniejszych modeli RPO w IT. 

Rekrutacja end to end RPO

Współpraca w tym modelu RPO polega na kompleksowej obsłudze procesu rekrutacyjnego i obejmuje każdy element strategii pozyskiwania talentów. Całość działań związanych z rekrutacją jest wówczas zarządzana przez partnera zewnętrznego: od analizy potrzeb, profesjonalnego konsultingu i zaprojektowania procesu, przez przygotowanie niezbędnych materiałów, aż po zatrudnienie nowych pracowników i pomyślne zamknięcie rekrutacji. W ramach takiej współpracy zewnętrzny rekruter IT może zająć się także obsługą popularnych job boardów, zarządzaniem ogłoszeniami czy nawet onboardingiem nowo przyjętych specjalistów. 

W KZ INSPIRE polecamy to rozwiązanie zwłaszcza firmom, które przeprowadzają procesy wysoko wolumenowe i muszą utrzymać ciągłość kluczowych dla swojego biznesu rekrutacji, a jednocześnie nie dysponują wystarczająco rozbudowanym działem HR wewnątrz organizacji. Dzięki modelowi end-to-end RPO możemy bowiem zająć się skutecznym przeprowadzeniem rekrutacji krok po kroku, tak, aby nasi Partnerzy mogli skupić się na rozwoju swoich biznesów i ich celach strategicznych, mając gwarancję, że otrzymają wartościowe CV.

RPO selektywne

Jeśli natomiast masz w swojej organizacji dział HR, ale w obliczu zwiększonych potrzeb rekrutacyjnych dostrzegasz konieczność wsparcia swoich specjalistów w niektórych zadaniach, dobrym rozwiązaniem okazuje się wówczas RPO selektywne. Ten rodzaj współpracy z agencją rekrutacyjną polega bowiem na oddelegowaniu zewnętrznym ekspertom tylko określonej części procesu rekrutacyjnego, która wymaga usprawnienia. Taka strategia sprawdza się szczególnie w sytuacji nagłego i pilnego zapotrzebowania na pracowników z określonymi kompetencjami. Są to zwykle zlecenia krótkoterminowe skoncentrowane na konkretnym zadaniu, które pozwalają szybko uzupełnić braki kadrowe.

ROD –  recruiter on demand

W Twojej firmie pojawiają się piki rekrutacyjne, a Twój wewnętrzny zespół HR nie jest w stanie ich efektywnie obsłużyć, przez co procesy rekrutacyjne trwają długo, są żmudne i nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów? A może masz w swojej organizacji stanowiska rotacyjne i wiesz, że zbliża się sezon, gdy będziesz potrzebował dodatkowych zasobów ludzkich? W tych i podobnych sytuacjach warto rozważyć wynajęcie dedykowanego rekrutera IT. Usługa tzw. rekrutera na żądanie to bowiem gwarancja szybkiego pozyskania pożądanych talentów. 

Jak działa Outsourcing Usług Rekrutacyjnych w KZ INSPIRE?

W KZ INSPIRE wiemy, że kapitał ludzki to jedna z największych wartości każdej firmy, dlatego działamy sprawnie i skutecznie, by wspólnie z naszymi Partnerami każdego dnia pracować na ich sukces. Jak to robimy?

Nasz zespół tworzą wysoce wykwalifikowani rekruterzy IT, co sprawia, że – w przypadku pilnej potrzeby – możemy zjawić się w Twojej firmie z dnia na dzień, natychmiast rozpoczynając pracę. W ciągu naszej działalności wypracowaliśmy bowiem autorskie metody rekrutacyjne, a także zdobyliśmy niezbędną wiedzą na temat rynku IT, dzięki czemu jesteśmy samodzielni i możemy skoncentrować się na realizacji Twojego projektu już od pierwszego dnia współpracy. Jako agencja z dużym doświadczeniem nie zajmujemy się jedynie aktywnym poszukiwaniem kandydatów, ale również dzielimy się zdobytą wiedzą, oferując profesjonalne doradztwo w zakresie szeroko pojętego consultingu HR i poszukując możliwości usprawnienia Twoich procesów rekrutacyjnych. Model RPO gwarantuje przy tym stałe comiesięczne koszty, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie zaskoczy Cię żadna nadprogramowa faktura.

Dlaczego warto wybrać model RPO w KZ INSPIRE?

KZ INSPIRE tworzy zespół profesjonalistów, dlatego podczas każdej współpracy kładziemy szczególny nacisk na employer branding naszych Partnerów i poważnie podchodzimy do naszej roli. Realizując kolejne projekty rekrutacyjne i występując w imieniu danej firmy, zawsze staramy się reprezentować jej wizję i wartości, którymi się kieruje. 

Potrzebujesz wsparcia w rekrutacji? Postaw na pewnego partnera swojego biznesu, wybierając agencję rekrutacyjną IT KZ INSPIRE Skontaktuj się z nami i wspólnie opracujmy najlepszą strategię dla rozwoju Twojej organizacji.

CEO w firmie KZ Inspire
Kasia Zybała