Skip to main content

W branży IT od wielu już lat panuje rynek pracownika co oznacza dużo wyzwań dla przedsiębiorców związanych z zatrudnieniem odpowiedniego programisty, testera, analityka, kierownika projektu czy też innej osoby z obszaru IT. Sam proces rekrutacyjny często bywa złożony i skomplikowany, a na jego pozytywny wynik wpływają takie czynniki jak bardzo dobra znajomość branży IT i realiów i trendów obecnie panujących na rynku. Tak więc co zrobić aby w krótkim czasie zatrudnić tą właściwą osobę?

Skuteczna rekrutacja do IT, czyli jaka?

Rekrutacja pracowników jest procesem czasochłonnym oraz angażującym wiele osób wewnątrz organizacji. Pisanie i publikacja ogłoszeń, wyszukiwanie kandydatów, przeglądanie nadesłanych CV a później koordynacja w umawianiu rozmów rekrutacyjnych jak i same rozmowy rekrutacyjne to zadania niezmiernie czasochłonne. Faktem jest, że czas jaki został przeznaczony na te czynności odbywa się kosztem innych codziennych zadań osób zaangażowanych w proces rekrutacji. Średni czas poświęcony na jedną rozmowę rekrutacyjną to około jedna godzina. Łatwo więc policzyć, ile czasu zajmują same rozmowy rekrutacyjne ale przecież nie tylko one angażują zasoby.

W celu optymalizacji czasu poświęconego na rekrutację i tym samym warto skorzystać z usług firm zajmujących się rekrutacją specjalistów IT. 

Skuteczna rekrutacja w IT – wyróżniki KZ INSPIRE

Poniżej przedstawiamy nasze wyróżniki w zakresie rekrutacji IT. Świadczą one o naszym doświadczeniu oraz skuteczności w prowadzonych działaniach rekrutacyjnych. Zlecając nam proces rekrutacji zaoszczędzą Państwo czas potrzebny do znalezienia idealnego pracownika oraz zyskują partnera, który bardzo dobrze zna branże IT. 

Szybkość działania

Wiemy, jak bardzo istotne jest szybkie działanie w rekrutacji IT.  Trafna selekcja kandydatów oraz bardzo dobra znajomość rynku IT pozwalają nam w krótkim czasie z sukcesem zrealizować nawet najbardziej wymagające procesy rekrutacyjne.

Odpowiednie przygotowanie

Przez wiele lat wypracowaliśmy narzędzia i metody, które wpływają na jakość prowadzonych przez nas rekrutacji IT. W codziennej pracy skupiamy się przede wszystkim na satysfakcji klienta z świadczonych przez nas usług oraz na znalezieniu idealnie dopasowanej pracy do oczekiwań kandydata. Do każdego projektu rekrutacyjnego podchodzimy indywidualnie i prowadzimy z dużą starannością. Dla nas tak samo ważny jest klient jak i kandydat. Dzięki temu uzyskujemy świetne rezultaty w prowadzonych prze nas rekrutacjach IT.

Partnerskie podejście 

Agencja rekrutecyjna IT KZ INSPIRE za priorytet bierze sobie partnerskie podejście wobec klientów jak i kandydatów. Poznanie potrzeb każdej ze stron oraz ich wymagań jest dla nas kluczowym elementem w prowadzeniu skutecznych procesów rekrutacyjnych.

Niestandardowe metody działania

To co nas wyróżnia to nieszablonowe podejście do każdego realizowanego projektu rekrutacyjnego. Dla nas nie ma rzeczy nie możliwch! Wiemy, że w branży IT warto samemu wychodzić z propozycją usprawnień, rozwiązań i nowych inicjatyw.

Powyżej przedstawione atrybuty przybliżają specyfikę naszej pracy. Bez wątpienia rekrutacja specjalistów IT to trudna dziedzina. Warto więc zlecić rekrutację specjalistów IT firmie, która zna specyfikę branży i pozwoli z sukcesem zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenie.

CEO w firmie KZ Inspire
Kasia Zybała