Skip to main content

W branży IT od wielu już lat panuje rynek pracownika co oznacza dużo wyzwań dla przedsiębiorców związanych z zatrudnieniem odpowiedniego programisty, testera, analityka, kierownika projektu czy też innej osoby z obszaru IT.

Rekrutacja pracowników jest procesem czasochłonnym oraz angażującym wiele osób wewnątrz organizacji. Pisanie i publikacja ogłoszeń, wyszukiwanie kandydatów, przeglądanie nadesłanych CV a później koordynacja w umawianiu rozmów rekrutacyjnych jak i same rozmowy rekrutacyjne to zadania niezmiernie czasochłonne. Faktem jest, że czas jaki został przeznaczony na te czynności odbywa się kosztem innych codziennych zadań osób zaangażowanych w proces rekrutacji. Średni czas poświęcony na jedną rozmowę rekrutacyjną to około jedna godzina. Łatwo więc policzyć, ile czasu zajmują same rozmowy rekrutacyjne ale przecież nie tylko one angażują zasoby.

W celu optymalizacji czasu poświęconego na rekrutację i tym samym warto skorzystać z usług firm zajmujących się rekrutacją specjalistów IT. 

Rekrutacja IT – o niej wiemy prawie wszystko

Poniżej przedstawiamy nasze wyróżniki w zakresie rekrutacji IT. Świadczą one o naszym doświadczeniu oraz skuteczności w prowadzonych działaniach rekrutacyjnych. Zlecając nam proces rekrutacji zaoszczędzą Państwo czas potrzebny do znalezienia idealnego pracownika oraz zyskują partnera, który bardzo dobrze zna branże IT. 

Szybkość działania – Wiemy, jak bardzo istotne jest szybkie działanie w rekrutacji IT.  Trafna selekcja kandydatów oraz bardzo dobra znajomość rynku IT pozwalają nam w krótkim czasie z sukcesem zrealizować nawet najbardziej wymagające procesy rekrutacyjne.

Odpowiednie przygotowanie – Przez wiele lat wypracowaliśmy narzędzia i metody, które wpływają na jakość prowadzonych przez nas rekrutacji IT. W codziennej pracy skupiamy się przede wszystkim na satysfakcji klienta z świadczonych przez nas usług oraz na znalezieniu idealnie dopasowanej pracy do oczekiwań kandydata. Do każdego projektu rekrutacyjnego podchodzimy indywidualnie i prowadzimy z dużą starannością. Dla nas tak samo ważny jest klient jak i kandydat. Dzięki temu uzyskujemy świetne rezultaty w prowadzonych prze nas rekrutacjach IT.

Partnerskie podejście  – KZ INSPIRE za priorytet bierze sobie partnerskie podejście wobec klientów jak i kandydatów. Poznanie potrzeb każdej ze stron oraz ich wymagań jest dla nas kluczowym elementem w prowadzeniu skutecznych procesów rekrutacyjnych.

Niestandardowe metody działania – To co nas wyróżnia to nieszablonowe podejście do każdego realizowanego projektu rekrutacyjnego. Dla nas nie ma rzeczy nie możliwch! Wiemy, że w branży IT warto samemu wychodzić z propozycją usprawnień, rozwiązań i nowych inicjatyw.

Powyżej przedstawione atrybuty przybliżają specyfikę naszej pracy. Bez wątpienia rekrutacja specjalistów IT to trudna dziedzina. Warto więc zlecić rekrutację specjalistów IT firmie, która zna specyfikę branży i pozwoli z sukcesem zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenie.