W naszej opinii rekrutacja specjalistów IT w modelu RPO niesie ze sobą wiele korzyści, z czego najważniejszą jest pozyskanie wartościowych kandydatów. Czy agencja rekrutacyjna IT, współpracująca z firmą zatrudniającą w modelu RPO, to odpowiedź na palące potrzeby kadrowe? Czy rzeczywiście można powiedzieć, że RPO to szybka i skuteczna rekrutacja?
Jakie korzyści płyną zatem z rekrutacji w modelu RPO?
Postanowiliśmy zapytać o to naszego klienta, firmę Codelab, a na nasze pytania odpowiedział Seweryn Makuch, Team Manager z firmy Codelab.
KZ INSPIRE: Czy z perspektywy czasu zatrudnienie rekrutera w modelu RPO przez Codelab było dobrą decyzją?
Seweryn Makuch: Tak, pozwoliło nam szybko zasilić zespół rekrutacyjny dobrą jakością kandydatów przy dobrym poziomie kosztów.
Co konkretnie dała Twojej firmie współpraca z rekruterem z KZ INSPIRE na zasadach RPO?
Szybki start współpracy oraz dostęp do bazy kandydatów. Nie było też konieczne wdrożenie w procesy oraz narzędzia firmowe.
Czy ta współpraca była skomplikowana albo wymagała dużego zaangażowania ze strony firmy?
W przypadku współpracy z KZ INSPIRE, rekruterzy IT wykazali się dużą samodzielnością, często nam doradzając oraz dzieląc się własnymi doświadczeniami i wiedzą rynkową.
Jak szybko udało się zatrudnić kandydata, rekrutując w tym modelu?
Pierwsi kandydaci pojawili się po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia współpracy. Wybór osoby z właściwym poziomem wiedzy, doświadczenia oraz motywacji dopasowanej do projektu zajął na pewno kilka tygodni dłużej.
Co najbardziej zaskoczyło Cię w tej współpracy?
Łatwość wdrożenia oraz ilość podesłanych rekomendacji, jak również bardzo partnerska relacja.
Czy Twoim zdaniem zatrudnienie rekrutera w modelu RPO jest kosztowne?
W mojej ocenie koszty współpracy są dopasowane do obecnych stawek na rynku. Wartością dodatkową w tym modelu jest krótki czas startu i pierwszych wyników, a więc niski koszt startu oraz łatwa skalowalność w przypadku rosnących potrzeb.