Skip to main content

Mam wrażenie, że w tym temacie zostało powiedziane już prawie wszystko. Temat z pozoru wydaje się wyczerpany i dokładnie omówiony. Więc co tu jeszcze pisać i wymyśleć nowego?

Postanowiłam jednak popełnić ten wpis uwzględniając osoby z obszaru IT, których CV przeglądam na co dzień.

Nie ma znaczenia czy jest to osoba, która dopiero co stawia swoje pierwsze kroki na rynku pracy czy senior, który ma już kilkanaście lat doświadczenia – cały czas spotykam się z CV po prostu źle napisanym. Takim w którym są błędy, brakuje podstawowych i ważnych informacji oraz samo CV za wiele nie mówi o doświadczeniu zawodowym kandydata. Owszem znajdziemy tam informację o nazwie zajmowanego stanowiska, nazwą firmy i okresem zatrudnienia. Jednak to trochę za mało aby klient zaprosił kandydata do kolejnego etapu rekrutacji.

Na co zwraca uwagę Hiring Manager przy ocenie CV ?

Należy pamiętać, że CV jest naszą wizytówką, pierwszym kontaktem z potencjalnym pracodawcą i dobrze napisane CV decyduje czy zostaniemy włączeniu do procesu rekrutacyjnego.

Ważna jest zarówno struktura CV jak i jego merytoryka. Wszystkie informacje w nim zawarte powinny być uporządkowane, chronologiczne (najnowsze dane na górze) oraz przejrzyste. Niezależnie od tego czy aplikujesz na stanowisko juniora czy też seniora Twoje CV powinno zawierać następujące informacje:

  • Aktualne dane osobowe i kontaktowe.
  • Wykształcenie, w przypadku wykształcenia wyższego warto podać kierunek oraz specjalizację studiów.
  • Doświadczenie zawodowe jak najpełniej opisane. Projekty w których uczestniczyłeś oraz technologie w nich wykorzystywane, czas trwania projektu oraz rola w zespole
  • Przebyte kursy i szkolenia, które mogą zostać wykorzystane w nowym miejscu pracy.
  • Dodatkowe informacje o swoich zainteresowania.

Szczegółowe opisanie naszego doświadczenia zawodowego jest kluczowym elementem CV.

Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki na rynku pracy i nie masz doświadczenia zawodowego opisz swoje doświadczenie niekomercyjne, projekty jakie realizowałeś na studiach albo wykonałeś razem z paczką znajomych. Z doświadczenia wiem, że specjaliści IT hobbistycznie realizują rewelacyjne projekty i często zapominają opisać je w CV.

 

Chcesz aby sprawdzić Twoje CV i podpowiedzieć jak je poprawić? Śmiało, pisz do nas! Z chęcią pomożemy 😊