Skip to main content
Agencja rekrutacyjna – co to?

Zadaniem agencji rekrutacyjnej jest pośredniczenie między kandydatami poszukującymi pracy a firmami zatrudniającymi. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych pracodawców, którzy nie posiadają w swojej organizacji rozbudowanego działu HR i tym samym nie dysponują wystarczającymi zasobami do przeprowadzenia skutecznej rekrutacji, a jednocześnie potrzebują szybko poszerzyć zespół o konkretnych specjalistów. Agencja rekrutacyjna posiada natomiast zespół wykwalifikowanych rekruterów, którzy mają niezbędną wiedzę i narzędzia do tego, by w krótkim czasie pozyskać wyspecjalizowanych specjalistów IT o pożądanych kompetencjach.

W jaki sposób rekrutujemy?

Przed rozpoczęciem rekrutacji staramy się możliwie najdokładniej poznać naszego Klienta, zrozumieć model biznesowy, w którym działa, oraz jego ofertę. Dzięki temu możemy trafniej rozpoznać jego potrzeby i skutecznie obrać najlepszą strategię działania. Nie mniej istotna jest dla nas kultura organizacyjna firmy, a wiedza o jej kluczowych wartościach umożliwia nam poszukiwanie odpowiednich kandydatów. Z tego powodu rekrutację każdorazowo zaczynamy od spotkania z Klientem w celu ustalenia jego wymagań i oczekiwań. Po otrzymaniu kompletu informacji zaczynamy właściwą rekrutację, a pierwszych kandydatów na dane stanowisko przedstawiamy Klientowi już po kilku pierwszych dniach. W trakcie współpracy pozostajemy w stałym kontakcie i na bieżąco informujemy o postępach naszych prac.

Ile kosztują nasze usługi?

Nasza agencja rekrutacyjna IT oferuje kilka modeli współpracy, które wiążą się z różnymi sposobami rozliczania, dzięki czemu nasi Klienci mogą wybrać opcję najkorzystniejszą z punktu widzenia ich biznesu. Dużą popularnością cieszy się model Success Fee, w którym rozliczamy się za sukces, zapewniając przy tym 3-miesięczną gwarancję. Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest także współpraca w modelu RPO, która pozwala na całkowite oddelegowane zadań rekrutacyjnych w ręce doświadczonego rekrutera, pozostającego do dyspozycji Klienta przez cały czas trwania współpracy. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Napisz do nas, a z pewnością wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu


Jakie są jeszcze inne źródła sourcingowe przydatne podczas rekrutacji IT?

Jakie są jeszcze inne źródła sourcingowe przydatne podczas rekrutacji IT?
Aby pozyskać najlepsze talenty, rekruter IT musi wychodzić poza utarte schematy i znane strategie rekrutacyjne. Dziś nie wystarczy już tylko publikacja oferty pracy w znanych serwisach i job boardach oraz bierne oczekiwanie na licznie spływające CV. Rekruter powinien wychodzić z własną inicjatywą i być aktywny także na branżowych portalach oraz w najbardziej znaczącym dla biznesu serwisie społecznościowym, jakim jest LinkedIn. W KZ INSPIRE doradzamy również, w jaki sposób zadbać o employer branding firmy i dzięki temu wzmocnić jej pozycję na rynku IT, czyniąc atrakcyjniejszą i bardziej rozpoznawalną w oczach potencjalnych kandydatów.

Czy rekruter IT musi posiadać wykształcenie programistyczne?

Rekruter IT powinien być partnerem do rozmowy dla rekrutowanych specjalistów z branży, ponieważ to zwiększa wiarygodność całej firmy. Z tego powodu eksperci HR specjalizujący się w IT muszą dysponować aktualną wiedzą na temat tego rynku, specyfiki i wymagań branży oraz najnowszych trendów, jednak nie potrzebują do tego udokumentowanego wykształcenia programistycznego. Dzięki wąskiej specjalizacji i ścisłej współpracy z firmami IT mają duże doświadczenie i szansę na nieustanne aktualizowanie i poszerzanie swojej wiedzy.


Ile trwa proces rekrutacyjny specjalistów IT?

Rekrutacja specjalistów IT jest jednym z najbardziej czasochłonnych zadań dla każdej agencji rekrutacyjnej. Standardowy proces rekrutacyjny w branży nowych technologii obejmuje bowiem kilka kluczowych etapów: od selekcji CV, przez pierwszą rozmowę ze specjalistą HR, a następnie weryfikację umiejętności technicznych kandydata, aż po moment podpisania umowy. Czas trwania rekrutacji jest zawsze uzależniony od potrzeb danej firmy. W KZ INSPIRE przedstawiamy zaś pierwszych kandydatów już w ciągu kilku dni od startu rekrutacji.